MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA jest to nieinwazyjny system transportu substancji czynnych do głębokich warstw skóry. Urządzenie wykorzystuje zjawiska fizyczne, zachodzące w błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry, pozwalające na otworzenie nowych dróg wprowadzania aktywnych preparatów bez konieczności użycia igieł.

W mezoterapi igłowej bariery skóry pokonwane są poprzez  iniekcję igłą, natomiast w mezoterapi bezigłowej wykorzystuje się zjawisko elektroporacji. Polega ono na użyciu specjalnej fali elektromagnetycznej w postaci krótkich impulsów, które docierając do wnętrza skóry powodują chwilowe otwarcie mikroporów. Umożliwia to transport aktywnych substancji w głębsze warstwy skóry przez co terapia jest dużo bardziej efektywna.

Zjawisko elekroporacji nie wywołuje zmian w budowie komórek i nie powoduje efektów termicznych. Zabieg jest bezbolesny i nie występuje żadne uczucie dyskomfortu. Jedynie Klientka może odczuwać delikatne mrowienie, które jest prawidłowym etapem zabiegu. Dzięki możliwości regulacji parametrów, dostosowujemy terapię do progu odczuć Klientki. Zabieg Mezoterapii bezigłowej umożliwia nam bardziej dogłębną penetrację substancji aktywnych. Tkanka zostaje odżywiona, dotleniona oraz pobudzona do wytwarzania kolagenu i elastyny. Skóra regeneruje się, nawilża i wygładza. Mezoterapia bezigłowa jest na tyle bezpiecznym zabiegiem, że możemy wykonać ją w okolicach oczu. Dla pełnego efektu potrzeba serii 5-10 zabiegów . Dzięki możliwości regulacji mocy impulsu, możemy skutecznie zadziałać na głębiej położone warstwy tkanki tłuszczowej. Dobierając odpowiedni do danego problemu preparat z substancjami aktywnymi osiągniemy redukcję taknki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów oraz ujędrnienie biustu.

Przebieg zabiegu

Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań – trzeba tylko zdjąć wszelkie metalowe ozdoby (osoba wykonująca zabieg również nie może mieć ich na sobie). Rozpoczyna się dezynfekcją skóry, po której podłączane są elektrody. Potem do miejsca poddawanego zabiegowi kosmetyczka przykłada głowicę, którą włącza dopiero, gdy styka się ona ze skórą. Początkowo przepływ prądu jest niewielki. Ponieważ w trakcie jego działania odczuwalne jest mrowienie, kosmetyczka zwiększa przepływ stopniowo, dostosowując go zarówno do potrzeb zabiegu, jak i odczuć klientki.
Co się wtedy dzieje w skórze? Urządzenie samoczynnie dzieli zabieg na cztery fazy. W pierwszej z nich pod skórę wprowadzany jest koktajl zabiegowy – po przytknięciu głowicy do skóry dochodzi do procesu elektroporacji, kiedy kanaliki w błonach komórkowych otwierają się, a substancje aktywne powoli wnikają do komórek. W fazie drugiej substancje te wprowadzane są głębiej, a w tkankach wytwarzane jest podciśnienie. Za jego sprawą z komórek wypychane są toksyny (odbywa się to przez te kanaliki, które aktualnie nie są wykorzystywane do przyswajania składników aktywnych z kosmetyków). Następnie ciśnienie w komórkach normalizuje się, a w ostatniej fazie zabiegu kanaliki są zamykane. W naszym gabinecie zabieg poprzedzony jest oxybrazją (peeling roztworem soli fizjologicznej i czystym 100% tlenem) całość trwa ok 60-90 minut i kosztuje 250 zł.

Efekty Mezoterapii Bezigłowej

  • prawiodłowe nawilżenie skóry
  • pobudzenie fibroblastów do lepszej syntezy kolagenu i elastyny
  • pobudzenie mikrokrążenia
  • zniwelowanie bruzd i zmarszczek
  • przyspieszenie metabolizmu komórkowego
  • napięcie skóry
  • zniwelowanie zmarszczek w okolicach oczu
  • odżywienie skóry
  • lifting i wymodelowanie owalu twarzy
  • wymodelowanie sylwetki
  •  wyszczuplenie brzucha
  • pojędrnienie ud i pośladków
  • zniwelowanie "skórki pomarańczowej "

Przeciwwskazania do mezoterapii bezigłowej

Choć zabieg jest bezinwazyjny i bezpieczny, nie każdy może korzystać z jego dobrodziejstw. Przeciwwskazaniami są wszelkie metalowe elementy w ciele (w tym zwłaszcza protezy i klamry), choroby serca i wszczepiony rozrusznik, epilepsja, choroby żył, cukrzyca, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia. Zabieg nie może być wykonany również wtedy, gdy występuje nadwrażliwość skóry, jej stan zapalny, alergia na składniki kosmetyków, aktywna infekcja bakteryjna, wirusowa lub grzybicza. Nie jest on również dozwolony u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.