IPL iPULSE- URZĄDZENIE NAJNOWSZEJ GENERACJI

IPL iPULSE i200+  to brytyjskie urządzenie najnowszej generacji, charakteryzujące się najwyższą skutecznością i bezpieczeństwem wykonywania zabiegów:

 • trwałej epilacji
 • usuwania zmian trądzikowych
 • usuwania skaz pigmentowych
 • usuwania skaz naczynkowych
 • odmładzania

Podstawowa różnica między urządzeniami IPL iPULSE a innymi IPL-ami polega  na zastosowaniu przełomowej technologii tzw. kwadratowego impulsu  (bezpiecznego impulsu o wydłużonej stałej wartości ) dzięki czemu urządzenie może emitowć kompromisowo - skuteczną a zarazem bezpieczną dla organizmu dawkę energii nieprzekraczającą 20J

Duża powerzchnia plamki zabiegowej 8,9 cm2 pozwala na szybsze wykonanie zabiegu przy większych powierzchniach co wpływa na komfort klienta.

IPL iPULSE jako jedyne urządzenie tego typu ma nadany certyfikat medyczny ISO, posiada również europejski certyfikat CE a bezpieczeństwo i skuteczność wykonywania zabiegów została potwierdzona przez Amerykańską Agencję Leków i Żywnści FDA.

 

FOTODEPILACJA

 • trwałe usunięcie zbędnego owłosienia
 • melanina włosa absorbuje światło
 • energia fali świetlnej w absorbencie zamienia się w ciepło, gdzie następuje przegrzanie mieszka włosowego i jego trwałe uszkodzenie ( niezbędne jest podgrzanie melaniny do temperatury wyższej niż 70 st. C, jednak tak by nie poparzyć skóry )
 • zachodzi denaturacja białka co uniemożliwia odrosnięcie włosa

Naświetlanie niszczy włos tylko w fazie wzrostu, natomiast nie działa na wlos w fazie przejsciowej i w fazie spoczynku, dlatego konieczne jest powtórzenie zabiegu 3 - 5 razy  w przerwach co 4 - 6 tygodni.

 

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

 1. Miesiąc przed zabiegiem nie wykonywać depilacji woskiem, depilatorem i pęsetą.
 2. Dwa tygodnie przed zabiegiem nie wykonywać zabiegów złuszczających.
 3. Dwa tygodnie przed zbiegiem nie opalać się na słońcu, w sorium i nie korzystać z opalania natryskowego.
 4. Dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić stosowanie kremów z retinolem, witamina C lub kwasami owocowymi.
 5. Dwa tygodnie przed zabiegiem nie przyjmować leków i ziół światłouczulających.
 6. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra powinna być umyta, czysta, nie pokryta kremem, balsamem, olejkiem, dezodorantem i perfumami.
 7. Dzień przed zabiegiem należy ogolić włosy.

 

PRZECIWKSAZANIE DO WYKONYWANIA ZABIEGU Z IPL iPULSE 200+

 1. Opalona skóra ( aktywna opalenizna ).
 2. Ciąża.
 3. Historia bliznowacenia koloidowego.
 4. Stosowanie medykamentów, które mogą zwiększyć fotowrażliwość skóry.
 5. Jakiekolwiek stany zapalne skóry w obszarze zabiegu.
 6. Historia raka skóry.
 7. Pacjent posiada historię leczenia trudnych ran, włączając w to diabetyków typu I.
 8. Bielactwo.
 9. Zabiegi na określonych obszarach skóry, takich jak tatuaże pieprzyki, półstały makijaż, czerwień wargowa lub błony śluzowe.
 10. Epilepsja.
 11. Cukrzyca.
 12. Choroby serca.
 13. Depilacja woskiem ( wcześniejsza ).
 14. Nie przeprowadzać zabiegu, gdy pacjent posiada implant elektroniczny lub rozrusznik serca.
 15. Nie przeprowadzac zabiegu na skórze pokrytej perfumami, dezodorantami, kremami, olejkami ( skóra powinna być czysta i sucha ).
 16. Depilacja piersi u matek karmiacych.
 17. Peeling, mikrodermabrazja wykonana do 10 dni przed zabiegiem.
 18. Osoby ponizej 18 roku życia moga mieć przeprowadzone zabiegi tylko za zgodą rodziców.
 19. Choroby wirusowe ( opryszczka itp. ).

 

ZALECENIA POZABIEGOWE

 1. Niewystawianie skóry na działanie promieni UV (działanie słońca lub korzystanie z solarium) lub opalanie się przez okres przynajmniej 2 tygodni.
 2. Unikanie depilacji (  woskiem, pęsetą lub kremami do depilacji ).
 3. Nieużywanie kremów wybielajacych lub perfumowanych produktów przez 24 - 48 godzin.
 4. Niepocieranie lub drapanie obszaru zabiegu.
 5. Unikanie nadwyrężenia obszaru zabiegu.
 6. Unikanie gorących kąpieli.
 7. Unikanie pływania w silnie chlorowanej wodzie.
 8. Unikanie noszenia ciasnej odzieży.
 9. Utrzymanie obszaru zabiegu w czystości i stanie suchym.
 10. Nawodnienie ciała przez picie dużej ilości wody.
 11. Stosowanie brokerów słońca o faktorze SPF 30+
 12. Gorące i wilgotne warunki atmosferyczne mogą podraznić skórę w czasie bezpośrednio po zabiegu.
 13. Unikanie kosmetyków, które mogą podrażnić skórę ( dezodoranty,perfumy, kremy ).

 

USUWANIE ZMIAN TRĄDZIKOWYCH

Odpowiednia dłgość fali światła o barwie niebieskiej niszczy bakterie wywołujące trądzik, natomiast światło czerwone o długości > 700 nm działa na zbyt aktywne gruczoły łojowe. IPL iPulse może emitować obie wyselekcjonowane długości fal jednocześnie, atakując bakterie i działając na gruczoły łojowe. 40% bakterii wywołujących trądzik jest odporne na działanie antybiotyków. Efekty działania światłem IPL iPulse są dużo szybsze i pozbawione efektów niepożądanych w stosunku do leczenia metodami tradycyjymi. Z reguły  potrzebne jest 4 -6 zabiegów w odstępach 1 -2 tygodni.

USUWANIE SKAZ PIGMENTOWYCH

Melanina jako barwnik skóry, włosów i tęczówki oka na skutek fotostarzenia oraz innych anomali w niektórych miejscach występuje w nadmiarze tworząc przebarwienia bądź inaczej zwane skazy pigmentowe. Podczas zabiegu światło  docierając do melaniny zamieniane jest w ciepło, pdnosząc temperaturę komórek barwnikowych i powodując ich zniszczenie. Noralnym zjawiskiem po zabiegu jest ciemnienie przebarwień a nawet powstawanie powierzchniowych strupków trwające 2 -4 dni, następnie łagodne łuszczenie. Po złuszczeniu się przebarwień skóra pozostaje lekko zaczerwieniona i powróci do normy w ciągu 10 -14 dni. Aby całkowicie usunąć znamię mogą być konieczne  dodatkowe zabiegi. Kolejne zabiegi na tm samym obszarze powinny być przeprowadzone w odstępah 4 -6 tygodni.

USUWANIE SKAZ NACZYNKOWYCH

Światło z IPL iPulse jest absorbowane przez hemoglobinę w naczyniu krwionośnym. Dochodzi tam do nekrazy termalnej i uszkodzenia ściany naczynia .W 10 -14 dni po zabiegu naczynie ulega całkowitemu lub częściowemu rozpadowi. W procesie reabsorbcji uszkodzone naczynie jest usuwane z organizmu a przebarwienie i rumień zanika. Przy większych naczynkach mogą być konieczne 3 -5 dodatkowych zabiegów. Kolejne zabiegi na tym samym obszarze powinny być przeprowadzone w odstępach 4 -6 tygodni.

FOTOODMŁADZANIE

Począwszy od 30 -35 roku życia z upływem czasu na naszej skórze pojawiają się oznaki starzenia. Pod wpływem działania wiatru, mrozu oraz słońca powstają nowe piegi, przebarwieia, popękane naczynka oraz zmarszczki. Skóra traci swoją elastyczność i gładkość. IPL iPulse może ograniczyć i cofnąć część tych objawów. Aby usunąć efekty fotostarzenia działamy na trzy różne chromofory jednocześnie: hemoglobinę( rumienie i popękane naczynka ), melaninę( przebarwienia ) oraz kolagen. Powtarzalność zabiegów wzmacnia, skraca i remodeluje włókna kolagenowe, dlatego zabieg składa się z dwóch naświetleń, jedno na hemogobinę, drugie na melaninę a dopiero ich suma odziaływuje pobudzająco na kolagen. Po zabiegu skóra będzie gładsza, miększa, bardziej ujednolicona kolorystycznie, wyglądająca zdrowiej, pozbawiona części zmarszczek, zmniejszone zostana rozszerzone pory. Zaleca się wykonanie 3 -6 zabiegów w odstępach 4 -6 tygodni.