Jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonać wiosną?

Po zimie nasza skóra potrzebuje odżywienia i regeneracji. Cera jest poszarzała i pragnie nawodnienia. Wiosna to idealny czas, by wykonać zabiegi kosmetyczne, które poprawią kondycję naszej skóry. Jeśli chcesz zachwycać promienną cerą i dobrym wyglądem skóry twarzy, postaw na odpowiednią pielęgnację w salonie kosmetycznym. Sprawdź jakim zabiegom warto się poddać.

https://bently.com.pl/wp-content/uploads/2017/01/1-mikrodermabrazja-diamentowa-832x410.jpg


W ramach wiosennej pielęgnacji powinniśmy przede wszystkim zacząć od złuszczania skóry. Zabiegi tego typu wykonywane wiosną muszą być delikatne, ze względu na silniejsze już promieniowanie słoneczne. Do najpopularniejszych zabiegów złuszczających należą: mikrodermabrazja oraz różnego rodzaju peelingi, od mechanicznych poprzez enzymatyczne do zabiegów złuszczających wykonywanych kwasami. Zabiegi złuszczające mają na celu usunięcie zalegających na powierzchni skóry martwych komórek naskórka (warstwy rogowej). Taki rodzaj zabiegów gwarantuje natychmiastową poprawę stanu i kondycji skóry.

Efekty zabiegów złuszczających:

  • zwiększenie zdolności skóry do wchłaniania substancji czynnych
  • pobudzenie tkanki skórnej do wytwarzania nowych komórek
  • oczyszczenie skóry z nadmiaru łoju oraz regulacja produkcji sebum
  • rozjaśnienie przebarwień i plam pigmentacyjnych
  • wygładzenie drobnych zmarszczek i blizn
  • poprawa struktury i napięcia skóry

Kiedy martwy naskórek zostanie już złuszczony, warto skorzystać z odpowiednio dobranych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy lub ciała, a w razie potrzeby sięgnąć po metody wnikające w głębsze warstwy skóry. Jedną z nich jest mezoterapia, która polega na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Ze względy na sposób dostarczenia substancji aktywnych mezoterapię dzielimy na igłową, mikroigłową i bezigłową. W mezoterapi igłowej bariery skóry pokonwane są poprzez  iniekcję igłą, natomiast w mezoterapi bezigłowej wykorzystuje się zjawisko elektroporacji. Polega ono na użyciu specjalnej fali elektromagnetycznej w postaci krótkich impulsów, które docierając do wnętrza skóry powodują chwilowe otwarcie mikroporów. Umożliwia to transport aktywnych substancji w głębsze warstwy skóry przez co terapia jest efektywniejsza, a w przypadku mezoterapii bezigłowej równiez bardziej komfortowa. Najczęściej podawanymi preparatami w mezoterapii są: ampułki z kolagenem, kwasem hialuronowym, koktajle witaminowe, koktajle liftingujące, nawilżające, normalizujące i antycellulitowe. Dużym powodzeniem cieszą się również zabiegi kosmetyczne z użyciem witaminy C, które wzmacniają naczynka, rozjaśniają przebarwienia oraz sprawiają, że poprawia się napięcie skóry.


https://cdn.pixabay.com/photo/2015/09/09/17/10/feet-931921_960_720.jpg

Wiosna i lato to okres kiedy chętnie pokazujemy nasze stopy. Piękne sandałki niestety czasem odkrywają niechlubną prawdę, że o stopy nie zawsze dbamy tak jak powinniśmy. A wystarczy regularnie robić zabieg pedicure, by cieszyć się gładkimi i zadbanymi stopami. Taki zabieg w gabinecie kosmetycznym to nie tylko pomalowanie paznokci, to tak naprawdę rewitalizacja naszych stóp, które całymi dniami ciężko pracują. Piękne, zadbane stopy pozwalą nam bez zbędnych kompleksów cieszyć się latem słoneczną pogodą.