Zabiegi kosmetyczne polecane zimą

Zima to idealny czas na wizytę w gabinecie kosmetycznym. Niskie temperatury przyspieszają gojenie się ran i redukują obrzęki. Brak słońca, a co za tym idzie, ograniczona ekspozycja skóry na promienie UVA i UVB chroni zaś przed powstawaniem przebarwień, które stanowią częsty efekt uboczny zabiegów medycyny estetycznej. Wykorzystaj sprzyjające okoliczności! Zamiast odkładać pielęgnację cery na cieplejsze dni, już dziś sprawdź zabiegi kosmetyczne polecane zimą i umów się ze specjalistą, by przygotować swoją twarz na nadejście wiosny!

zabiegi kosmetyczne polecane zimą

Mezoterapia bezigłowa

Nazywana też „prasowaniem skóry”, polega na stymulowaniu skóry prądem o wysokiej częstotliwości. Dociera on do głębokich warstw skóry, a także do wnętrza jej komórek, tworząc nowe kanaliki do wprowadzania aktywnych preparatów bez użycia igieł. Dzięki temu zabiegowi skóra jest lepiej nawilżona, staje się gładsza i sprawia wrażenie wypoczętej.


Zabiegi złuszczające - oxybrazja

Oxybrazja jest najnowocześniejszą metodą mikrodermabrazji, czyli metody złuszczania naskórka. W odróżnianiu od mikrodermabrazji diamentowej i korundowej jest zabiegiem bezdotykowym z użyciem tlenu medycznego i roztworu soli fizjologicznej. Dzięki temu jest skuteczna i w pełni bezpieczna przy zabiegach na cerze naczynkowej, delikatnej i wrażliwej.
Czysty tlen medyczny oraz roztwór soli fizjologicznej są wtłaczane specjalną dyszą pod ciśnieniem 2-7 barów. Cieniutki strumień sprężonego tlenu i drobinek kropli soli fizjologicznej usuwa warstwy martwego naskórka. Tlen ma działanie kojące, odżywcze i dezynfekujące (niszczy bakterie beztlenowe).
Zabieg znakomicie oczyszcza skórę, usuwa martwe komórki naskórka i przygotowuje tkanki do penetracji aktywnych składników. Doskonale sprawdza się przy cerach tłustych i łojotokowych. Już po pierwszym zabiegu skóra jest nawilżona, wygładzona i rozświetlona, tętni życiem.


Peelingi chemiczne

Peeling chemiczny pozwala szybko usunąć piegi, blizny po trądziku, przebarwienia, czy drobne zmarszczki. Najpopularniejsze peelingi chemiczne to kwas glikolowy, migdałowy i salicylowy. Nałożony na skórę preparat powoduje, że przez kilka dni naskórek złuszcza się, odsłaniając młodszą skórę.
Efekty i czas gojenia się zależą od stężenia preparatu złuszczającego i od czasu jego pozostawienia na skórze. Najczęściej naskórek złuszcza się jeszcze kilka dni po wykonaniu zabiegu. Zima to dobry czas na wykonanie peelingu chemicznego, musimy jedynie uważać na silne mrozy, które dodatkowo podrażniają skórę.

http://www.santal.pl/katalog_galerie_artykuly/769.jpg

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia. W czasie zabiegu laser emituje wiązkę promieniowania, która bezpowrotnie niszczy mieszki włosowe bez uszkodzenia skóry. Skuteczność lasera zależy m.in. od koloru skóry (im jaśniejsza, tym lepiej) i koloru włosów (im ciemniejsze i mocniejsze, tym efekt jest lepszy). Aby włosek został zniszczony musi być w aktywnej fazie wzrostu. Ponieważ każdy włosek przechodzi tę fazę w swoim rytmie, zabieg musi być powtórzony minimum 3-4 razy, w odstępie 4-9 tygodni. Zima to idealny czas na przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej, ponieważ depilowana skóra nie może być opalona. Dodatkowo dwa tygodnie po zabiegu nie powinno się wystawiać skóry na działanie promieniowania słonecznego.


Znalezione obrazy dla zapytania depilacja laserowa versus III

Laseroterapia

Laserowe usuwanie przebarwień blizn i innych niedoskonałości to kolejny rodzaj zabiegu, na który warto zdecydować się zimą. Lasery i IPL-e skutecznie pobudzają skórę do regeneracji i całkowitej przebudowy, ale powodują też pewne skutki uboczne (przekrwienia, zaczerwienienia, opuchliznę). Właśnie dlatego przez pewien czas po zabiegu nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Należy też chronić ją używając kosmetyków z silnymi filtrami przeciwsłonecznymi.
Laserowe odmładzanie skóry - czy wiesz, że słońce jest największym wrogiem młodej skóry? To właśnie promieniowanie słoneczne niszczy włókna kolagenu i elastyny w głębokich warstwach skóry, przyczyniając się do powstawania zmarszczek. Na zabieg laserowego odmładzania skóry najlepiej udać się zimą, aby nie tylko zapewnić skórze jak najlepsze warunki do regeneracji, ale także uchronić ją przed kolejnymi uszkodzeniami wywoływanymi przez szkodliwe promieniowanie słoneczne.


http://www.santal.pl/katalog_galerie_artykuly/836.jpg