Dobór kosmetyków – dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalisty?

Dobór kosmetyków, to wbrew pozorom nie takie proste zadanie. Aby mieć pewność, że stosujemy właściwe kremy czy maski warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia profesjonalisty. Dlaczego?

Stan skóry – ekspert wie lepiej
Aby dobrać właściwy kosmetyk należy zacząć od podstaw – czyli od poznania rodzaju cery oraz zidentyfikowania jej potrzeb i problemów. Zadanie te może być o tyle trudne, że nasza skóra bardzo często łączy w sobie cechy różnych typów cery i ma zróżnicowane potrzeby – może być przetłuszczająca się w strefie T, ale przesuszona na policzkach. Bardzo często daje także objawy, które są reakcją na inne problemy niż by się pozornie wydawało. Dla kogoś, kto nie zna jej budowy oraz możliwych reakcji, rozpoznanie właściwej przyczyny problemu może być niemożliwe lub prowadzić do błędnych wniosków. To z kolei może spowodować dobór i stosowanie złych kosmetyków, które zamiast poprawiać kondycję naszej skóry, pogorszą jej stan. Co istotne, właściwe określenie kondycji skóry może wymagać użycia specjalistycznego sprzętu, do którego dostęp mają specjaliści.

Kosmetyki i kosmeceutyki – nie znasz wszystkich

Dobry krem czy serum musi nie tylko być dostosowany do potrzeb naszej cery, ale także charakteryzować się składem i działaniem, które wpłynie na naszą skórę w pożądany sposób. Dostępne na rynku drogeryjnym specyfiki, rzadko kiedy zawierają stężenie substancji aktywnych wystarczające do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu. W większości przypadków ich działanie jest powierzchowne i krótkotrwałe. Wybierając krem w sklepie czy drogerii dokonujemy zakupu pod wpływem impulsu, polecenia sprzedawcy czy – chociaż nie lubimy się do tego przyznawać – reklamy. Takie spontaniczne lub nie do końca przemyślane zakupy mogą w negatywny sposób odbić się na naszym wyglądzie. Tymczasem pozwalając, aby to ekspert dobrał nam produkty do pielęgnacji skóry mamy pewność, że poleci nam tylko te, które faktycznie będą odpowiadać potrzebom naszej skóry. Co więcej, może zaproponować marki czy produkty, o których do tej pory nie miałyśmy pojęcia. Dla kosmetyczki czy kosmetologa znajomość rynku, dostępnych kosmeceutyków i dermokosmetyków to podstawowy wymóg i gwarancja zawodowego sukcesu. Dlatego możemy mieć pewność, że na temat dostępnych produktów mają naprawdę dużą wiedzę.

Zabiegi kosmetologiczne + kosmeceutyki  = klucz do sukcesu

Dbanie o urodę bez wykorzystania radykalnych metod (jak operacje czy inwazyjne zabiegi z użyciem lasera) wymagają systematyczności i kompleksowego podejścia. Jednorazowa wizyta w gabinecie kosmetologicznym z pewnością poprawi doraźnie wygląd naszej cery, jednak osiągnięcie pożądanego rezultatu wymaga regularnej pielęgnacji – zarówno w gabinecie kosmetologicznym, jak i w domowym zaciszu. Bazując na kosmetykach dobranych przez eksperta mamy większą szansę na takie podejście – kosmetolodzy, zaopatrując swoje gabinety w kosmetyki gabinetowe wybierają te marki, które oferują także odpowiednie produkty do pielęgnacji domowej. Dzięki temu mogą zaoferować swoim klientkom podwójnie skuteczną pielęgnacje – profesjonalne zabiegi kosmetologiczne oraz codzienną pielęgnację wzmacniającą, uzupełniającą i przedłużająca efekty wizyty w salonie. Dzięki temu możemy mieć pewność, że rezultat, który widzimy po wizycie w gabinecie utrzyma się na znacznie dłużej, a co więcej, dzięki codziennej aplikacji kremów czy regularnym maskom jeszcze go wzmocnimy.


https://blog.mysale.co.uk/wp-content/uploads/2013/01/clarin-for-blog.jpg