MEDYCYNA ESTETYCZNA

Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom społeczeństwa, którego czas życia ulega wydłużeniu na przestrzeni wieków, a za czym idzie potrzeba estetycznego i zadbanego wyglądu, medycyna estetyczna oferuje szeroki zakres zabiegów dających w efekcie spowolnienie procesów starzenia się skóry, skutkujące zadowalającym wyglądem zewnętrznym.
Medycyna estetyczna ma na celu działanie zapobiegawcze, zorientowane na profilaktykę starzenia się skóry, lub rekonstrukcyjne, pozwalające na cofnięcie upływającego czasu i przywrócenie młodego, świeżego wyglądu. Poza problematyką starzenia medycyna estetyczna zajmuje się również korektą defektów estetycznych mogących wpłynąć na dyskomfort płynący z własnego wyglądu.
Wśród gamy zabiegów regeneracyjnych na uwagę zasługuje osocze bogatopłtykowe, Linerase- odmładzający kolagen typu I, Neauvia Hydro DeLuxe- moc wynikająca z połączenia kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia. Dla osób które przeraża zabieg z użyciem igły proponujemy biorewitalizację PRX-T.
W ofercie posiadamy także standartowe zabiegi estetyczne: redukcja zmarszczek toksyną botulinową, korekcja zmarszczek i bruzd usieciowanym kwasem hialuronowym, modelowanie ust, ujędrnianie skóry nićmi PDO, terapię nadpotliwości, nadmiernego wypadania włosów, leczenie miejscowych otłuszczeń i cellulitu.

Medycyna estetyczna, którą proponujemy obejmuje procedury, których stosowanie jest prawnie dopuszczalne wyłącznie przez lekarzy posiadających prawo wykonywania tego zawodu. W naszym gabinecie zabieki te wykonuje lekarz medycyny estetycznej Joanna Molas.
Aby dowiedzieć się więcej i dostosować zabiegi do aktualnych potrzeb Twojej skóry - skontaktuj się z nami i umów się na konsultację.

.

 

NICI LIFTINGUJĄCE PDO

http://www.santal.pl/katalog_galerie_artykuly/537.jpg

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance.

Nić PDO stymuluje produkcję nowego kolagenu, wpływa na napięcie, sprężystość i elastyczność skóry, powodując łączenie naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki takiemu mechanizmowi działania, skóra, w którą wprowadzimy nici PDO, staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona.  Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.

CENA - okolice oczu- 60zł za 1 nić, okolice twarzy, szyi, dekoltu- 50zł za 1 nić.


ODMŁADZAJĄCE OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

http://www.santal.pl/katalog_galerie_artykuly/539.jpg

Osocze bogatopłytkowe (PRP), tj. osocze bogate w czynniki wzrostu – służy do medycznego liftingu twarzy na wszystkich poziomach jej grubości, poczynając od naskórka, skóry właściwej, tkanki podskórnej, na strukturach kostnych kończąc.
Proces starzenia się powoduje redukcje objętości twarzy i struktury tkanek, które opadając grawitacyjnie dają jej niedoskonały wygląd. Celem PRP jest jest regeneracja tkanek, przywrócenie młodego wyglądu twarzy poprzez odmłodzenie biologiczne. Metoda ta stanowi alternatywę dla operacji plastycznych, które poprawiając wygląd, nie wpływają na biologiczne procesy regeneracyjne.

Substancją aktywną w terapii PRP jest osocze uzyskiwane poprzez wirowanie własnej krwi pacjenta, a następnie wprowadzane do tkanek zasadą mikronakłuć, wypełnień stref pozbawionych objętości, a także głębokich iniekcji w celu regeneracji struktur kostnych.

Działanie zawartych w PRP czynników wzrostu powoduje: produkcję kolagenu, tworzenie nowych naczyń a tym samym poprawę krążenia i odżywienia tkanek, namnażania komórek naskórka i poprawę struktury macierzy międzykomórkowej.
Dzięki PRP skóra staje się młodsza, świeża, poprawia się jej koloryt, napięcie, ulegają redukcji zmarszczki i fałdy, stosowana na skórę owłosioną głowy powoduje zatrzymanie wypadania włosów, poprawę ich jakości a także odrastania utraconego owłosienia.

Zabieg stosujemy do:

 • rewitalizacji skory twarzy, szyi, dekoltu, dłoni,
 • korekcji zmarszczek i ubytków tkanki podskórnej,
 • leczenia blizn i rozstępów,
 • terapii łysienia,
 • terapii trądziku różowatego.

CENA - twarz- 500zł, twarz+szyja- 600zł, twrz+szyja+dekolt- 750zł, dłonie lub okolice oczu- 250zł

 

KWAS HIALURONOWY – POWIĘKSZANIE UST, WYPEŁNIANIE BRUZD

http://www.santal.pl/katalog_galerie_artykuly/540.jpg

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny – jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności (1 gram kwasu potrafi związać nawet 6 litrów wody!).

Niestety, z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość. Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.
Kwas hialuronowy zyskał sławę dzięki wszechstronności, wysokiej skuteczności i bezpieczeństwu w regularnym stosowaniu. Łatwo się go podaje i w szybki sposób można go usunąć, jeśli efekt nie będzie satysfakcjonujący. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że efekt zastosowania widać od razu.  Okres rekonwalescencji po tego rodzaju zabiegach jest niezwykle krótki. Zazwyczaj od razu po zabiegu można wrócić do normalnego trybu życia.

CENA - powiększenie ust- od 800zł, bruzda nosowo-wargowa- od 800zł, bruzdy Marionetki- 800zł, lwia zmarszczka, zmarszczki palacza, zmarszczki okolicy oczu- 750zł

 

LINERASE – KOLAGEN KTÓRY LECZY BLIZNY


http://www.santal.pl/katalog_galerie_artykuly/541.jpg


Blizny potrądzikowe, pooperacyjne czy rozstępy to problemy, które dotykają kobiety i mężczyzn w różnym wieku. Jak sobie z nimi radzić? Najnowszym na polskim rynku sposobem leczenia jest Linerase – nowoczesna terapia kolagenowa, wyróżniająca się wysoką skutecznością odbudowy skóry. Preparat ten pobudza fibroblasty do wytwarzania włókien, endogennego kolagenu, jako nowego wypełnienia tkanki. Nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych. Procedura zabiegu jest właściwie bezbolesna.

Całkowita kuracja składa się z 2 do 4 zabiegów w zależności od zaleceń osoby prowadzącej oraz stanu skóry pacjentki, a pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Po tym czasie widać różnicę w elastyczności i gęstości skóry, można cieszyć się efektami młodszego wyglądu.

CENA - 900zł jeden zabieg


NEAUVIA HYDRO DELUXE - REWITALIZACJA SKÓRY

Preparat Neauvia Hydro bez wahania możemy nazywać tegorocznym hitem rewitalizacji skóry. Mezoterapia z zastosowaniem Neauvia Hydro Deluxe przynosi rewelacyjne efekty w postaci kompleksowego odświeżenia skóry. Nawilżona, ujędrniona skóra w mgnieniu oka odzyskuje witalność i młody, świetlisty wygląd. Po serii zabiegów skóra jest wyraźnie uelastyczniona, jędrniejsza i bardziej świetlista.

Wyjątkowość zabiegu rewitalizacji skóry z zastosowaniem preparatu Neauvia Hydro Deluxe wynika przede wszystkim z całkowicie unikalnego składu wypełniacza, który posiada bardzo wysokie stężenie czystego kwasu hialuronowego: aż 18 mg/ml, które pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów widocznych już po pierwszym zabiegu mezoterapii. Dodatkowo  obecność w preparacie hydroksyapatytu wapnia powoduje, że zabieg działa stymulująco na odbudowę i namnażanie włókien kolagenowych, co znacząco zwiększa jego długoterminową skuteczność.
Sam zabieg przeprowadzany jest tradycyjną metodą mezoterapii igłowej – seria drobnych, precyzyjnych iniekcji preparatu w bardzo małych dawkach, pozwala na jego równomierne rozmieszczenie w skórze. Dzięki temu powierzchnia skóry jest odżywiana i rewitalizowana równomiernie i dogłębnie.

CENA - 400zł jeden zabieg
 

TOKSYNA BOTULINOWA (Botox, Azzalure)


http://www.santal.pl/katalog_galerie_artykuly/543.jpg

Toksyna botulinowa - jest bardzo silnie działającą naturalną toksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny - neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a mięśniami czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo - mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia. Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet.

Toksynę botulinową stosuje się w medycynie w leczeniu różnych chorób takich jak zez, choroby neurologiczne przebiegające z nadmiernym napięciem mięśni, jak również z nadmierną potliwością. Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą w której podano zastrzyk.

Wskazania w medycynie estetycznej:

 • Zmarszczki mimiczne głównie w górnej części twarzy
 • W okół oczu - ,,kurze łapki"
 • Poprzeczne na czole
 • Pomiędzy brwiami - ,,lwia zmarszczka"
 • Zmarszczki dolnej części twarzy - ,,bruzdy marionetki", na szyi, brodzie
 • Nadpotliwość dłoni i stóp

CENA - zmarszczki poziome czoła- 500zł, lwia zmrszczka- 400zł, zmarszczki poziome czoła+lwia zmarszczka- 900zł, kurze łapki- od 500zł, kurze łapki+zmarszczki powieki dolnej- 750zł, bruksizm- 600zł, broda brukowana- 400zł, podniesienie kącików ust- 400zł, zmarszczki królicze- 400zł


PEPTYDOWA TERAPIA ŁYSIENIA - DR.CYJ Hair Filler

http://www.santal.pl/katalog_galerie_artykuly/544.jpg


Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą zatrzymać wypadanie włosów, przyspieszyć ich odrost, pogrubić i zagęścić włosy.

Unikalna formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy a także odżywia mieszki włosowe. Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler to także opatentowana technologia przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych - minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Zabieg wskazany jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

CENA - 550zł jeden zabieg

 

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI BOTOXEM


http://www.santal.pl/katalog_galerie_artykuly/545.jpg


Prawidłową funkcją organizmu jest wydzielanie potu, jednak jego nadmiar jest bardzo kłopotliwy. Nadmierna potliwość to powszechna dolegliwość, która dotyka 2-3% społeczeństwa. Przyczyny mogą być różne: wysoka temperatura, emocje, stres oraz podwyższone ciśnienie. Nadmierne pocenie pod pachami, dłoni i stóp, któremu towarzyszy nieprzyjemny zapach jest uciążliwe w życiu codziennym. Na rynku medycyny estetycznej jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest leczenie nadpotliwości botoksem. Ostrzykiwanie toksyną botulinową pach i innych obszarów nadmiernego pocenia powoduje zablokowanie impulsów nerwowych pobudzających gruczoły potowe do pracy. Efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. To wysoce skuteczny i nieinwazyjny zabieg.

CENA - 1200zł


PRX-T33 - REWITALIZACJA SKÓRY PO TRĄDZIKU I OSPIE
http://www.santal.pl/katalog_galerie_artykuly/546.jpg


PRX-T33 - ostatnie badania kliniczne dr Rossany Castellany wraz zespołem dermatologów i biologów działu naukowego Laboratorium Wiqo Med potwierdziły skuteczność połączenia formuły PRX-T33 z zabiegami mikronakłuwania i zaowocowały nowym protokołem zabiegowym.

Wskazania do łączenia mikronakłuwania z rewitalizacją PRX-T 33 to:
dystrofie skórne, różnego pochodzenia blizny atroficzne, rozstępy, wiotkość skóry, głębokie, trudne do korekcji zmarszczki.
PRX-T33 to preparat silnie stymulujący skórę twarzy i ciała, jest to oryginalna formuła połączenia kwasu trójchlorooctowego TCA, wody utlenionej H2O2 i kwasu kojowego. Znany z silnej stymulacji PRX-T33 połączony z zabiegiem mikronakłuwania zapewnia intensywną stymulację fibroblastów i wzmożoną produkcję elastyny i kolagenu, a mikronakłuwanie ułatwia penetrację preparatu i wzmożone procesy naprawcze wywołane mikrourazami.

CENA - 350zł

 

KARBOKSYTERAPIA

http://www.santal.pl/katalog_galerie_artykuly/548.png

Dwutlenek węgla to naturalny gaz wytwarzany w organizmie podczas spalania tlenu w trakcie oddychania. Ma również unikalne właściwości, które zostały zauważone przez środowisko medyczne. Jedną z nich jest zdolność do rozszerzania naczyń krwionośnych, co z kolei umożliwia lepszy przepływ bogatej w tlen krwi. Skąd też jego zastosowanie w walce
z podstawowymi problemami pacjentów zgłaszających się do gabinetów medycyny estetycznej.

Karboksyterapia – zabieg z użyciem dwutlenku węgla, jest niechirurgiczną, kontrolowaną, iniekcyjną aplikacją czystego medycznego dwutlenku węgla do różnych części ciała w celu poprawy ukrwienia, elastyczności skóry, pobudzenia produkcji kolagenu, redukcji lokalnych poduszeczek tłuszczowych. Pod wpływem objętości gazu dochodzi do aktywacji fibroblastów, poprawy cyrkulacji, czego efektem jest poprawa trofiki skóry. Jednocześnie ulega aktywacji proces utleniania tłuszczów z komórek tłuszczowych. Jest to bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana w walce z cellulitem, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, rozstępami, zwiotczeniami skóry, łysieniem a nawet z zaburzeniami krążenia obwodowego czy owrzodzeniami i opóźnionym gojeniem ran.

Przeciwwskazaniem do zabiegów jest: ostra niewydolność płuc, ostra niewydolność nerek, zażywanie leków sterydowych, jaskra, ciąża, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, cukrzyca źle kontrolowana farmakologicznie, opryszczka w miejscu zabiegowym.

Karboksyterapię stosujemy w serii 5-6 zabiegów, przy czym w redukcji cellulitu i lokalnych otłuszczeń ilość zabiegów ulega podwojeniu z uwagi na rangę problemu.

CENA - twarz– 150zł, szyja– 100zł, dekolt– 120zł, twarz + szyja– 220zł, twarz + szyja + dekolt– 270zł, dłonie– 100zł, okolica oczu– 100zł, łydki lub ramiona lub kolana– 150zł, podbródek lub chomiki– 150zł, brzuch lub uda lub pośladki- 200zł, brzuch + boczki– 250zł, brzuch + boczki + pośladki– 400zł, uda + pośladki– 350zł, rozstępy lub blizny– od 100zł, owłosiona skóra głowy- 250zł.

 

MOLEKUŁA MŁODOŚCI - ProfHILo

https://i.ytimg.com/vi/jB31LE3cJeI/maxresdefault.jpg

Nagrodzony w 2015 r. przez Francuski AMEC za innowacyjność Bioremodeling PROFHILO® to absolutna nowość w świecie medycyny estetycznej. To ultranowoczesny zabieg do odmładzania skóry. Wykorzystywany do niego preparat jest opatentowaną przez Instytut Farmaceutyczny IBSA  powoli i długotrwale uwalniającą się z miejsca wstrzyknięcia molekułą młodości, działającą jak miliony sprężynek, które przywracają skórze utracone przez lata parametry.W przeciwieństwie do wypełniaczy wolumetrycznych zabieg PROFHILO® nie zmienia rysów i nie powiększa objętości tkanek twarzy, a co najważniejsze natychmiast nadaje skórze  sprężystość, wygładza i liftinguje skórę, wysmuklając rysy.

Specjalna technika zabiegu Profhilo® wymaga wstrzyknięcia niewielkich ilości preparatu jedynie w pięciu specjalnie wyselekcjonowanych anatomicznych punktach po obu stronach twarzy. Ta technika bazuje na dwóch kryteriach: minimalizacji ryzyka podania materiału do dużych naczyń, czy uszkodzenia nerwów i maksymalizacji procesów dyfuzji w tkankach okolicy jarzmowej i policzków oraz wzdłuż linii żuchwy, okolicy przedusznej i brody. Zabieg  nie wymaga  znieczulenia. Lekarz precyzyjnie wyznacza punkty na twarzy pacjenta i wolno wstrzykuje preparat, co sprawia, że wstrzyknięcia są prawie bezbolesne. Zmniejsza się również prawdopodobieństwo powstania zasinienia i obrzęku w miejscach ukłuć igły. www.profhilo.pl